KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 15482018
nr 1548 2018
Cecilia Frisendahl
(1922-2014), Sverige
Färgetsning, Kvinna på zebra. Signerad, numrerad 5/15, daterad -89. Bildmått: 8,5x9,5, yttermått inklusive ram: 19x19 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 19 juni 2023
kl 20:25:05
19/6 14:31:45
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Cecilia Frisendahl
Läs mer om Cecilia Frisendahl